Gra tron nad goplem balladyna

0

10 wskazówek, jak poprawić swój DETALE styl życia i zachować formęChcemy zakończyć to badanie kilkoma wskazówkami, jak poprawić nasze zdrowie i zyskać sprawność fizyczną.1. Nie pomijaj śniadania

Powszechnie podzielaną i naukowo uzasadnioną opinią jest to, że śniadanie jest niezbędne, aby lepiej radzić sobie z codziennymi czynnościami, ale także, szerzej, dla zdrowia człowieka. W modelu diety śródziemnomorskiej produkty śniadaniowe obejmują produkty zbożowe, owoce, mleko i jogurt. Osoby jedzące śniadanie poprawiają ogólną jakość swojej diety i są mniej narażone na przyrost masy ciała.

Znaczenie przekąsek pomiędzy głównymi posiłkami

Dieta podzielona na kilka posiłków w ciągu dnia (4-5) może prowadzić do zmniejszenia ogólnej gęstości energetycznej, gdyż pozwala na sytość głównych posiłków. Przekąska jest zatem częścią zdrowej diety, ponieważ zmniejsza ryzyko przyrostu masy ciała i może sprzyjać utracie wagi.

Znaczenie przekąsek pomiędzy głównymi posiłkamiPosiadanie dwóch przekąsek w ciągu dnia zmniejsza stres i poprawia nastrój, pod warunkiem, że składają się one ze zdrowej żywności, takiej jak świeże owoce, suszone owoce, niskotłuszczowy jogurt lub kanapka z warzywami.

Nie pość

  • Post nigdy nie jest właściwym podejściem do utraty wagi: nie tylko nie uczy prawidłowych zachowań żywieniowych, ale także powoduje utratę wagi kosztem wody w organizmie i masy beztłuszczowej, a w bardzo małym stopniu kosztem masy tłuszczowej.
  • Krótko mówiąc, post stanowi stres dla organizmu, który może spowodować szkody, pozorną utratę wagi i nieuchronnie sprzyjać równie szybkiemu, a często nawet bardziej znaczącemu odzyskaniu wagi, co ma wpływ na nastrój i metabolizm.

Otwórz główne posiłki talerzem warzyw

Otwieranie głównych posiłków porcją warzyw może mieć wiele zalet. Między innymi wzrost poczucia sytości, dzięki obecności błonnika, pozwala regulować spożycie pokarmów o większej gęstości energetycznej i uzyskać ogólnie niskokaloryczny posiłek.

Ogranicz spożycie soli

Sól jodowana jest ważnym źródłem jodu, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania naszej tarczycy. Jednakże obecnie powszechnie wiadomo, że obfite spożycie soli sprzyja zatrzymywaniu wody, a przede wszystkim powstawaniu nadciśnienia tętniczego, bardzo ważnego czynnika ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia i naczyń mózgowych. Ale nie tylko.

Ogranicz spożycie soliWysokie spożycie soli sprzyja wystąpieniu osteoporozy, ponieważ zwiększa utratę wapnia z moczem. Pożądane jest zatem ograniczenie spożycia soli poprzez stosowanie substancji zapachowych, przypraw, octu i soku z cytryny, które oprócz wzbogacania smaku naszych potraw zawierają szeroką gamę substancji bioaktywnych, witamin i minerałów.

Ogranicz do minimum słodkie napoje

Należy maksymalnie ograniczyć napoje słodkie, takie jak napoje gazowane i soki owocowe, ponieważ mogą one spowodować przekroczenie dopuszczalnej ilości cukrów prostych (równej 15% dziennej wartości energetycznej) i przyczynić się do przyrostu masy ciała, co ma negatywny wpływ na zdrowie . .

  1. Unikaj alkoholu
  2. Każdy gram alkoholu dostarcza około 7 Kcal i nie dostarcza znaczących ilości składników odżywczych.

Z tego powodu kalorie pochodzące z napojów alkoholowych zaliczane są do kategorii „pustych kalorii”. Krótko mówiąc, alkohol nie jest przyjacielem zdrowia, ale często jest głównym bohaterem letnich okazji do spędzenia czasu w większym gronie. Radzi się zawsze tego unikać, ale jeśli naprawdę nie możesz się bez tego obejść, zawsze zaleca się umiar.

Napisz tygodniowy jadłospis

Opracowanie tygodniowego menu może dla niektórych stanowić dobrą strategię walki z ekscesami i planowania zakupów w supermarkecie. Ma to istotne zalety nie tylko ze zdrowotnego punktu widzenia, ale także z punktu widzenia portfela.

Aktywność fizyczna: podstawowy składnik

W sezonie letnim warto wykorzystać piękne dni na zajęcia na świeżym powietrzu. Aktywność i ćwiczenia fizyczne pomagają utrzymać dobrą „formę fizyczną”, pomagają schudnąć w cnotliwy sposób poprzez wzmocnienie masy mięśniowej, a także przynoszą wymierne korzyści na poziomie psychologicznym i emocjonalnym.

Aktywność fizyczna: podstawowy składnikUnikaj majsterkowania, zdaj się na eksperta od żywienia

  1. Wskazane przez nas rady wpisują się w ogólne zasady zdrowej diety opartej na modelu śródziemnomorskim, które mogą pomóc Ci w prowadzeniu prawidłowego stylu życia.
  2. Zalecamy jednak unikanie diet typu „zrób to sam”, które prawie zawsze są niezbilansowane i często mogą zaszkodzić zdrowiu.

Z tego powodu, w przypadku wszelkich potrzeb żywieniowych, domy opieki Villa Gemma i Villa Barbarano oddają do Państwa dyspozycji najlepszych specjalistów od żywienia, gotowych zbudować dla Państwa spersonalizowaną ścieżkę, dostosowaną do Waszych potrzeb. Zarezerwuj swoją pierwszą wizytę już teraz

Rozpocznij transformację do zdrowego stylu życia

  • Zmiana stylu życia na zdrowsze i bardziej zrównoważone wybory jest procesem stopniowym, a nie natychmiastowym.
  • Przejście od 0 do 100 w kierunku stylu życia, który przynajmniej początkowo do nas nie należy, do niczego nie doprowadzi, liczy się małe kroczki. Nie ilość, ale konsystencja robi różnicę!

CO TO JEST ZDROWY STYL ŻYCIA

Zdrowy tryb życia to zdrowe i zbilansowane odżywianie, aktywność fizyczna, dbanie o siebie i odpowiedni wypoczynek, rozwijanie swoich pasji i skuteczne radzenie sobie ze stresującymi sytuacjami.

Ale dlaczego tak trudno jest przyjąć i utrzymać zdrowy styl życia?

Często czujemy presję, aby zrobić wszystko perfekcyjnie od razu, co powoduje, że czujemy się przytłoczeni. Czy „zaczynam dietę od poniedziałku” brzmi znajomo? Cóż, to zdanie często pozostaje tylko pomysłem, który nigdy nie ujrzy światła.

  1. Powstrzymuje nas strach przed nagłą zmianą wszystkiego, ale gdybyśmy wiedzieli, jak zacząć od małych kroków, balibyśmy się mniej i zaczęlibyśmy wprowadzać zmiany.
  2. Przy tak intensywnym życiu łatwo stracić z oczu to, czego naprawdę potrzebujemy, nie słuchając naszych ciał i umysłów.

Czasami umysł przekonuje nas, że w naszej codzienności nie jesteśmy w stanie nic zmienić, ale tylko próbując, uświadomimy sobie, że jest to możliwe! Zacznijmy o siebie dbać małymi krokami w kierunku zdrowszego trybu życia.